Jump to Navigation

Вчена рада НДЦСЕ з інтелектуальної власності затвердила рішення конкурсної комісії про емблему та девіз Центру

Дата публікації: 
16 Серпень 2018

14 серпня 2018 року відбулося чергове засідання Вченої ради Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр). Одним із ключових питань, розглянутих Вченою радою Центру, стало затвердження протоколу рішення конкурсної комісії Центру, яка визначила кращий проект емблеми і девізу Центру.

Наявність власної емблеми Центру передбачена п. 1.5 Статуту Центру. На виконання положень Статуту Центру в трудовому колективі Центру було оголошено та проведено конкурс на проект кращої емблеми. Відповідні проекти були розглянуті конкурсною комісією (голова комісії – Адлер О.Г.), яка й визначила проект-переможець. Його авторами стала низка працівників Центру (В.Л. Федоренко, О.В. Голікова, К.А. Мотузка, О.М. Полосьмак та ін.). 

Довідково:
Емблема Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центру) являє собою витягнутий овал з нерозривно окресленими межами із зображення в центрі карти України і Малого Гербу України, розкритої книги і лупи, а також року заснування установи, що символізує місію, завдання, функції та межі компетенції Центру.

У центрі емблеми, у її верхній частині, зображено стилізовану карту України із адміністративно-територіальним поділом України та Малим Державним Гербом України, що символізує всеукраїнську компетенцію Центру, статус державної установи. 

У нижній частині емблеми Центру, по центру, розміщено стилізоване зображення розкритої книги, що є негеральдичною фігурою, й означає верховенство права, дух вчення та мудрості, символізує пошук істини.

Зверху розкритої книги по центру емблеми розташовано символічне зображення лупи (від фр. loupe, буквально - «наріст»). Цей символ традиційно асоціюється зі спеціальними знаннями і вміннями, досягненнями науки і техніки, з пізнанням істини, з інтелектуальною діяльністю тощо. У центрі овалу лупи зображені великі літери «І» та «В» (шрифт: кирилиця), які позначують категорію «інтелектуальна власність», та символізують експертні дослідження з питань інтелектуальної власності.

Нижче зображення книги і лупи відтворено девіз Центру латинською мовою: «Respondere, cavere, agere». Нижче девізу, під короткою зеленою лінією, яка символізує традиційний колір для позначення судової експертизи, по центру емблеми, розміщена дата «2004», яка позначує рік заснування Центру.

По умовній лінії в нижній частині емблеми розміщена офіційна назва Центру «Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності», а зверху – надпис «Міністерство юстиції України», що символізує належність Центру до системи НДУСЕ Міністерства юстиції України.

Сутність і зміст запропонованої емблеми Центру лаконічно відтворює крилатий вислів з латинської мови, який якнайкраще характеризує основні завдання та функції судово-експертної діяльності: «Respondere, cavere, agere» (з лат. – «Давати консультації, складати документи, виступати у суді») . У Давньому Римі цей вислів відображував основні види юридичної діяльності.

Запропонований девіз також кореспондується з основними елементами емблеми Центру.Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.