Jump to Navigation

Щорічна міжнародна конференція в Ялті завершила роботу. Учасники заходу дослідили нові шляхи та методи вирішення питань сфери інтелектуальної власності.

Дата публікації: 
20 Вересень 2013

Перший заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Олексій Янов подякував учасникам та організаторам ХХІ Міжнародної конференції «Актуальні питання інтелектуальної власності»:

 – Розпочати підбиття підсумків цього міжнародного заходу хочу словами вдячності, адресованими всім його учасникам, – за яскравість, глибину, креативність та ексклюзивність висловлених думок. Кожен з вас сьогодні є тим каталізатором нового, який дає можливість рухатися та розвиватися потужній системі інтелектуальної власності (ІВ) в Україні. Результати роботи цьогорічних секцій ще раз довели, що завдяки діалогу – дружньому, а іноді й суперечливому – можна досягти компромісу та домовитися, почати вирішувати питання, украй важливі як для учасників ринку ІВ, так і для держави в цілому. Безперечно, для нас важливим і потрібним є досвід іноземних колег – авторитетних фахівців із США, Японії, Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), представника офісу ЄС в Україні, а також з Російської Федерації, Грузії, Киргизії, Казахстану, Молдови, Литви. На завершення бажаю кожному з нас успіхів і натхнення. Нехай всі ті свіжі перспективні ідеї та пропозиції, які прозвучали на конференції, стануть основою для налагодження багатосторонньої міжнародної співпраці у вирішенні актуальних питань сфери ІВ.

 Від ВОІВ з вітальним словом виступив начальник секції координаційної роботи з розвиненими країнами Департаменту співробітництва з розвиненими країнами та країнами з перехідною економікою Віктор Васкез Лопез:

– Для мене як представника ВОІВ велика честь брати участь у такій конференції. Щороку Ялта збирає зацікавлених осіб у рамках дискусії навколо проблем ІВ: учасники намагаються поринути в глибину піднятих питань, дослідити нові шляхи й методи їх вирішення. І цього року захід підтвердив свій високий рівень. Дякую як організаторам конференції, так і її учасникам за активну плодотворну роботу. Можу запевнити, що співпраця між ВОІВ та Державною службою, зокрема щодо організації конференції, продовжиться.

Крістофер Сміт, другий секретар економічного відділу Посольства США в Україні, подякував від імені посольства за гарну організацію конференції та зазначив, що Сполучені Штати Америки дуже зацікавлені в Україні як у партнері по роботі в напрямі розвитку галузі правової охорони ІВ:

– З огляду на плідну роботу, здійснену в межах конференції, можна говорити про вагомі позитивні зрушення у сфері захисту прав ІВ в Україні, уряд якої взяв на себе зобов’язання щодо вирішення проблемних питань зазначеної галузі. Тож, очевидно, незабаром часи піратства минуть. З боку США радо надамо поради з приводу того, які саме шляхи подолання сьогоднішніх складностей у сфері ІВ будуть найефективнішими та найкориснішими для вас. Ми підтримуємо Україну й очікуємо змін на краще.

Коментарі учасників конференції

Сауле Жусупбекова, заступник директора Республіканського державного підприємства на праві господарського ведення «Національний інститут інтелектуальної власності» Міністерства юстиції Республіки Казахстан:

 – Моя участь у конференції спричинена великим інтересом Казахського відомства до діяльності державної системи правової охорони ІВ України. Наші патентні системи загалом переживають спільні проблеми становлення – ми так само шукаємо нові зручні моделі роботи, шляхи вирішення низки відкритих питань. Хочеться побудувати просту й зрозумілу для заявників систему патентування, якнайшвидше інтегрувалися в міжнародну систему ІВ. Звичайно, кожна країна має свої національні особливості – це додає колориту діяльності національної системи ІВ.

Українське відомство теж має свій досвід. Це відбилося й на тематиці конференції. Учасники ознайомилися з новинами міжнародних організацій, проаналізували актуальні питання роботи ВОІВ. Цікавою для мене була секція, присвячена розгляду заявок на об’єкти промислової власності, – Державне підприємство «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») шукає власні рішення в експертизі.

Високий рівень конференції привертає увагу до цього заходу колег з багатьох іноземних відомств. Було б корисно експертам Казахстану відвідати Україну та познайомитися з новинками в роботі Державної служби й ДП «УІПВ».

 Насамкінець скажу про прекрасне місто Ялту – Крим не даремно вже традиційно приймає учасників конференції саме тут: місце обране дуже вдало – учасники можуть поєднати приємне з корисним.

Такуя Танабу, японська організація зовнішньої торгівлі «Jetro» (Дюссельдорф):

– Маю позитивні враження від конференції. Мене просто вразили відкриті дискусії на секціях – аудиторія має надзвичайно широку представленість: патентні повірені, адвокати, працівники юридичних компаній, державних органів. Відкритий діалог без заборон – це дорогого коштує. Добре, що ви не боїтеся рухатися вперед в напрямі вдосконалення своєї системи ІВ – не закривати очі на проблемні питання, колективно обговорювати їх та знаходити спільні рішення, які б задовольняли всіх.

Родіка Попеску, Вікторія Луцкан, представники Державного агентства з ІВ Республіки Молдова.

– Ми стали учасниками цього заходу вперше, але вже впевнені що й наступного разу приїдемо з великим задоволенням. Сподобалися відкритість секційних засідань, інформативність доповідей – ми почули відповіді на всі свої запитання. Нас зацікавили секція щодо захисту прав ІВ, круглий стіл з питань боротьби з контрафактом. Ефективною виявилася така форма роботи, як постсекційні засідання, використана, зокрема, для аналізу проблем з авторського права. Зі свого боку можемо поділитися досвідом у запровадженні системи подання електронних заявок – маємо чимало напрацювань за всіма об’єктами промислової власності. На завершення бажаємо вам подальших успіхів. Ми їдемо з України з великим багажем нових вражень і знань.

Джерело: Державна служба інтелектуальної власності УкраїниГоловне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.