Jump to Navigation

НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності провів спільно з Інститутом судових експертиз ім. проф. д-ра Яна Сехна в Кракові (Республіка Польща) навчально-науковий семінар з проблем судової експертизи

Дата публікації: 
19 Липень 2018

16-17 липня 2018 року, під час робочого візиту директора Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) В. Федоренка у складі делегації Міністерства юстиції України, до Інституту судових експертиз ім. проф., д-ра Яна Сехна у м. Кракові (Польща), було проведено навчально-науковий семінар на тему «Польська та українська системи судово-експертної діяльності». Співорганізаторами семінару виступили Інститут судової експертизи ім. проф., д-ра Яна Сехна у м. Кракові та Центр.

Семінар складався з двох частин – теоретичної та навчально-прикладної. Так, на початку семінару керівник Української делегації, директор Департаменту судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Ю. Моісеєв зачитав вітальну адресу Заступника Міністра юстиції України С. Глущенко до учасників міжнародного заходу, а також презентував доповідь, присвячену суб’єктам судово-експертної діяльності в Україні та особливостям їх правового статусу.

Директор Інституту судових експертиз ім. проф., д-ра Яна Сехна у м. Кракові dr. hab. Л. Вєчрек привітав Українську делегацію та оголосив порядок роботи семінару. Проф. Л. Вєчорек також закликав до плідного діалогу в судово-експертному середовищі обох держав.  
  
Начальник відділу організаційно-управлінського забезпечення судово-експертної діяльності Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Н. Ткаченко зробила доповідь-презентацію, присвячену атестації судових експертів в Україні та розкрила основні аспекти підготовки судових експертів, підвищення їх кваліфікації, атестації, дисциплінарної відповідальності тощо.

Директор Одеського-науково-дослідного інституту судової експертизи А. Ріпенко презентував основні напрямки відповідної судово-експертної установи і закликав до співпраці українських і польських судових експертів на інституційному рівні.

Директор Центру В. Федоренко зробив доповідь-презентацію, посвячену становленню та розвитку Центру, основним напрямам його діяльності, здобуткам і пріоритетам подальшого розвитку. Також було підкреслено, що започаткована в липні 2018 року предметна співпраця Центру з Інститутом судових експертиз ім. проф., д-ра Яна Сехна у м. Кракові відкриває обопільні перспективи розвитку цих інституцій, а також посилює їх науковий, судово-експертний, методичний і організаційний потенціал. Власне, зазначив директор Центру В. Федоренко, 2-ий за місяць комунікативний захід, спочатку 3 липня 2018 року в Києві, а зараз у Кракові, дозволяють висловити оптимізм щодо співпраці двох установ.

Після виступів учасникам семінару з України було проведено ознайомчу екскурсію по приміщенням Інституту судових експертиз ім. проф., д-ра Яна Сехна у м. Кракові (Міністерство справедливості Польщі), частина з яких має значну історичну цінність, а також здійснено презентацію основних етапів становлення та розвитку цієї поважної судово-експертної інституції в Польщі.  

Друга частина семінару була присвячена ознайомленню Української делегації з діяльністю основних підрозділів (лабораторій) Інституту судових експертиз ім. проф., д-ра Яна Сехна у м. Кракові. Польські судові експерти продемонстрували високий методичний і технічний потенціал проведення судових експертиз у галузі генетики, токсикології, балістики, дорожньо-транспортних пригод, хімічно-фізичних експертиз, комп’ютерної техніки і телекомунікаційних систем etc.

За результатами роботи навчально-наукового семінару на тему: «Польська та українська системи судово-експертної діяльності» учасником цього заходу були вручені іменні сертифікати.



Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.