Jump to Navigation

НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності проведено Міжнародний методичний семінар «ЗАХИСТ ОБ’ЄКТІВ ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ВІД ОРГАНІЗОВАНИХ ЗЛОЧИННИХ УГРУПУВАНЬ: КРИМІНОЛОГІЧНІ ТА СУДОВО-ЕКСПЕРТНІ АСПЕКТИ»

Дата публікації: 
10 Вересень 2018

06 вересня 2018 року Науково-дослідним центром судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр), Міжвідомчим науково-дослідним центром з проблем боротьби з організованою злочинністю при Раді національної безпеки і оборони України та Інститутом судових експертиз ім. проф. Яна Сехна успішно проведено Міжнародний методичний семінар на тему: «Захист об’єктів права інтелектуальної власності від організованих злочинних угрупувань: кримінологічні та судово-експертні аспекти».
Метою міжнародного методичного семінару було формування новітніх методичних підходів щодо посилення взаємодії підрозділів РНБО України, судово-експертних установ і правоохоронних органів України і держав-учасниць ЄС щодо ефективного захисту об’єктів права інтелектуальної власності від посягань з боку організованих злочинних угрупувань, а також обґрунтування ефективних методів і форм відповідної співпраці.

Модераторами заходу виступили Федоренко Владислав, директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, судовий експерт і Гребенюк Максим, керівник Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при Раді національної безпеки і оборони України, кандидат юридичних наук, доцент, Заслужений юрист України.

З вітальним словом на семінарі виступила начальник Управління експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України, кандидат юридичних наук Наталія Ткаченко.

Спеціальним гостем Міжнародного методичного семінару став Лєшик Вєчорек, директор Інституту судових експертиз ім. д-ра, проф. Яна Сехна в Кракові (Міністерство справедливості Польщі), Dr Hab, професор. У своїй доповіді проф. Л. Вєчорек розповів про новий для Польщі інститут широкої конфіскації коштів і власності, здобутих протиправним шляхом.
Учасники Міжнародного методичного семінару обговорили такі проблемні питання як:
- виклики і загрози об’єктам права інтелектуальної власності з боку організованих злочинних угрупувань в Україні та в Польщі;
- особливості боротьби з підробками і піратством у глобальній мережі Інтернет;
- проблеми захисту програмного забезпечення від організованих злочинних угрупувань в інформаційно-телекомунікаційних системах;
- особливості захисту об’єктів промислової власності у кримінальних провадженнях та протидія «патентним тролям»;
- розрахунок матеріальних збитків від протиправного використання об’єктів права інтелектуальної власності в Україні;
- пріоритети, методи і форми взаємодії підрозділів РНБО України, науково-дослідних установ судової експертизи (НДУСЕ), правоохоронних органів, вищих навчальних закладів і громадськості в сфері захисту об’єктів права інтелектуальної власності від організованих злочинних угрупувань і ін.

З доповідями щодо цих питань виступили Максим Гребенюк, керівник Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при Раді національної безпеки і оборони України, кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України; Галина Кривоножко, провідний науковий співробітник лабораторії авторського права та суміжних прав Центру, кандидат технічних наук, судовий експерт; Ковальова Наталія, в.о. завідувача лабораторії промислової власності Центру, судовий експерт вищої категорії; Дідоборщ Віктор, в.о. завідувача лабораторії економічних досліджень Центру, судовий експерт; Тимощик Лілія, вчений секретар Центру, кандидат економічних наук, судовий експерт, оцінщик.

Змістовною і цікавою стала доповідь відомого фахівця щодо протидії корупції доктора юридичних наук, професора Олени Бусол, завідувача кафедри спеціально-правових дисциплін Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.

Активну участь у дискусіях в Міжнародному методичному семінарі взяли представники органів державної влади і органів місцевого самоврядування, судові експерти, представники вищих навчальних закладів, зокрема: Клименко Ольга, Адлер Олександр, Гавловський Владислав, Тупельняк Ігор, Швець Володимир, Довгаль Юрій, Зубач Олена, Полосьмак Олена, Романенко Євген, Тронько Ольга, Чаплай Ірина, Шмаленя Сергій, Диба Ніна і ін.

За результатами проведення Міжнародного методичного семінару «Захист об’єктів права інтелектуальної власності від організованих злочинних угрупувань: кримінологічні та судово-експертні аспекти» було підписано Меморандум про співробітництво у сфері наукової, науково-експертної та інформаційно-аналітичної діяльності між Міжвідомчим науково-дослідним центром з проблем боротьби з організованою злочинністю при Раді національної безпеки і оборони України та Науково-дослідним центром судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України.Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.