Jump to Navigation

На 63-му році життя помер П.П. Крайнєв

Дата публікації: 
10 Грудень 2014

З глибоким сумом сповіщаємо, що після тяжкої хвороби на 63-му році життя помер відомий вчений та провідний фахівець у сфері інтелектуальної власності Петро Павлович Крайнєв. Попрощатися з Петром Павловичем можна буде в четвер 11 грудня о 14.30 годині в церкві Петра і Павла на міському кладовищі Берковці.

Значний внесок Петром Павловичем зроблено у створення та розвиток системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні, якій він присвятив більше 30 років свого життя.  У складі авторських колективів брав участь у розробці законодавчих основ національної системи правової охорони інтелектуальної власності. Професійну діяльність у галузі патентознавства розпочав у 1980 році, коли працював у патентно-ліцензійному відділі  міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР. Понад десять років викладав у Київському інституті патентознавства. Із 1996 р. по 2000 р. обіймав посади: спочатку директора Науково-дослідного центру патентної експертизи Міністерства України у справах науки і технології, згодом – Інституту промислової власності Держпатенту України. З 2001 р. по 2005 р. обіймав посаду заступника директора Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Академії правових наук України.

Петро Павлович був одним із засновників Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, який він очолював більше шести років, створивши сильну команду фахівців у сфері інтелектуальної власності. 

Він є автором більше 80-ти наукових праць, у тому числі монографій, енциклопедій, підручників з питань судової експертизи у сфері інтелектуальної власності, патентно-ліцензійної, винахідницької та раціоналізаторської роботи. Ініціатор заснування і перший головний редактор журналів «Інтелектуальна власність» (1998-2000 рр.) та «Інтелектуальний капітал» (2002-2005 рр.), входив до редакційної ради науково-практичного журналу «Судова експертиза».

За підготовку й видання підручників для студентів юридичних спеціальностей вищих закладів освіти йому присуджена Премія імені Ярослава Мудрого. За вагомий особистий внесок у забезпечення охорони інтелектуальної власності, розвиток підприємництва та формування ринкової інфраструктури в Україні, а також високий професіоналізм, нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України і багатьма відомчими відзнаками.

Петро Павлович був порядною людиною, наставником для молодих фахівців у сфері інтелектуальної власності. Внесок в науку і досвід, переданий молодому поколінню – назавжди залишать пам'ять про видатного вченого та продовжать його життя у сфері, яку він любив і якій віддав майже все своє життя. До останньої хвилини свого життя Петро Павлович перебував у творчому пошуку, працював над новими книгами і статтями. Світла пам'ять про нього збережеться в наших серцях. Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, друзям. Сумуємо разом з вами.Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.