Jump to Navigation

Керівництво НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності пройшло стажування на базі Інституту судових експертиз в Кракові

Дата публікації: 
18 Лютий 2019

З 13 по 16 лютого 2019 року директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі — Центр) В. Федоренко та завідувач лабораторії авторського права та інформаційних технологій Центру О. Собін, на запрошення директора Інституту судових експертиз ім. проф., д-ра Яна Сехна в Кракові Міністерства справедливості Республіки Польща (далі – Інститут), DrHb Л. Вєчорека, пройшли короткострокове стажування в Інституті щодо організації та проведення судових експертиз у Польщі.
Під час стажування директор Центру В. Федоренко та завідувач лабораторії Центру О. Собін ознайомились із особливостями застосування міжнародних стандартів ISO і ін. щодо діяльності підрозділів, які проводять судову експертизу в сфері генетики, токсикології, антропології, трасології, балістики, психології та інформаційних технологій (програмного забезпечення, комп’ютерної техніки, телекомунікаційних систем тощо).
Найбільше уваги було приділено ознайомленню з роботою підрозділу судової експертизи з інформаційних технологій Інституту, оскільки це один із підрозділів, аналогом якого є сектор дослідження інформаційних технологій лабораторії авторського права та інформаційних технологій Центру. Тому, керівникові підрозділу судової інформатики Інституту Роберту Радзіщевському було про що подискутувати і обмінятись досвідом із завідувачем лабораторії авторського права та інформаційних технологій Центру О. Собіним. Тим більше, що добре знання англійської мови і любов до своєї роботи зробили це спілкування відвертим і безперешкодним.
Так О. Собін і Р. Радзіщевський обговорили теоретичні та практичні аспекти проведення судової експертизи програмного забезпечення, комп’ютерної техніки, телекомунікаційних систем, програмно-апаратних комплексів на сучасному етапі.
Під час спільної роботи українськими і польськими судовими експертами були розглянуті наступні актуальні проблеми теорії та практики експертної діяльності в сфері інформаційних технологій:
• встановлення факту наявності на електронних носіях, зокрема сучасних нових об’єктів – електронних годинників, фітнес-тренерів, мобільних устаткувань з бездротовими інтерфейсами, різноманітної інформації;
• виявлення параметрів, налаштувань, характеру та мети підключень, інформації про певні дії користувачів багатокомпонентних програмно-апаратних комплексів, зокрема за місцем їх розташування;
• установлення факту внесення змін – модифікації, вчинення дій, пов’язаних із порушенням функціонування КП/ПЗ у складі ПАК, із визначенням хронології та технології і ін.
Також О. Собін провів англійською мовою презентацію перед співробітниками Інституту на тему: «Інтелектуальна власність та інформаційні технології. Основні завдання та питання Лабораторії авторського права та інформаційних технологій Центру».
Результатом проведеної роботи є налагодження професійних зв’язків державних експертних установ України та Польщі, підвищення рівня підготовки співробітників та якості виконання судових експертиз.
Директор Центру В. Федоренко обговорив з директором Інституту Л. Вєчореком можливість проведення спільного наукового комунікативного заходу щодо проблемних питань судової експертизи у сфері інформаційних технологій в Україні на весні поточного року.Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.