17 квітня 2018 року у Науково-дослідному центрі судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Центр) відбулися Загальні збори трудового колективу.
На розгляд трудового колективу Центру виносились найбільш актуальні питання, що стосувалися внутрішньо-організаційної роботи Центру, зокрема був затверджений план-графік...
Інформація як доказ, або Як захищати свої права, честь і гідність в глобальній мережі Інтернет та боротися з наслідками атаки вірусу Petya.A
У публікації аналізуються методи і форми фіксації з використанням потенціалу судової експертизи інформації, поширеної в глобальній мережі Internet з метою її подальшого використання як доказу в судовому процесі. Зокрема, автори наголошують, що нині інформація в глобальній мережі Internet з’являється та поширюється блискавично. Більшість із нас не лише споживають, а й поширюють її. Репости стали правилом гарного тону для багатьох соціальних груп і середовищ, у тому числі й професійних. Судді, адвокати, нотаріуси, юрисконсульти, правозахисники і вчені правознавці діляться новелами чинного законодавства та правозастосовної практики і коментарями до них, свіжими публікаціями фахового характеру, пишуть відгуки про переваги і недоліки діяльності колег etc.
Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України уже декілька років поспіль проводить дослідження телекомунікаційних систем (обладнання) та засобів у формі документальної фіксації вмісту веб-сторінки (ресурсу/посилання), розміщеного в глобальній мережі Інтернет, а також вмісту інформаційного джерела (персонального комп’ютера, ноутбука, телефону тощо). Головним критерієм проведення такого дослідження є його повнота, об’єктивність та оперативність. Адже відповідні матеріали, розміщені на веб-ресурсі, чи вміщені в комп’ютері, ноутбуці або телефоні, з часом, а іноді й за лічені хвилини, можуть бути спотворені, знищені, або просто втрачають свою актуальність.
Автори публікації також дають відповідь про те, як можна зафіксувати факт технічного стану програмно-апаратного устаткування або обладнання (програмно-апаратного комплексу, програм, локального ЕОМ, мережевого обладнання тощо) після атаки вірусу Petya.A.
Наводимо зміст публікації повністю «Інформація як доказ, або як захищати свої права, честь і гідність в глобальній мережі Інтернет» та запрошуємо до співпраці з Центром із зазначеної вище проблематики фізичних і юридичних осіб.