Jump to Navigation

Директор НДЦСЕ з питань інтелектуальної власності взяв участь у роботі Проекту Посольства Швейцарії в Україні «Київські міжнародні лекції»

Дата публікації: 
9 Жовтень 2018

08 жовтня 2018 року директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі - Центр) проф. В.Л. Федоренко, на запрошення Й.В. Надзвичайного і Повноважного Посла Швейцарської Конфедерації в Україні пана Гійома Шойрера (Guillaume Scheurer), прийняв участь у Проекті «Київські міжнародні лекції», організованому за підтримки Сорбес Груп (Sorbes Group) та медіапартнера заходу журналу «Український Тиждень», а саме в експертному обговоренні питання: «Роль громадянського суспільства у розробці законів у Швейцарії та можливостей в Україні», яке відбулося в Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
 
У рамках заходу основний спікер - пані Кріста Марквалдер (Mrs. Christa Markwalder), відомий швейцарський політик, колишній спікер Національної ради та нинішній член Комісії з зовнішньої політики Швейцарії, доповіла про роль громадянського суспільства в формуванні та прийнятті рішень в цілому, про роль громадян в розробці законів в Швейцарії, а також референдну демократію в Швейцарії. Виступ швейцарського спікера був доповнений доктором Петером Грюненфельдом, директором потужного швейцарського експертно-аналітичного центру «Avenir Suisse». У минулому П. Грюненфельд (на фото), серед іншого, обіймав посади канцлера швейцарського кантону Ааргау та президента Швейцарської асоціації державних канцлерів.

Спікером-експертом від України виступив проф. В.Л. Федоренко, який у порівняльному аспекті розповів про досвід становлення та розвитку безпосередньої демократії в Україні, а також про спорідненість цінностей верховенства права, демократії та прав і свобод людини в Швейцарії та Україні. Разом із тим, було відзначено, що в Україні з 2012 року відсутнє законодавство про місцевий референдум, а після визнання Конституційним Судом неконституційності Закону «Про всеукраїнський референдум», проведення будь-якого всенародного чи місцевого референдуму в Україні вбачається неможливим. Відсутній в Україні й інститут народної законодавчої ініціативи. Разом із тим, зростання потенціалу партисипаторної демократії не може підмінити собою такі інститути прямої демократії, як референдум і законодавча ініціатива. Тому, досвід Швейцарії в розбудові прямої демократії, яка є іще важливішим швейцарським винаходом, ніж швейцарська система державного управління, швейцарські банки, годинники і сир, є не лише цікавим, а й корисним для вітчизняної правотворчої та правозастосовної практики.

Під час заходу також було представлено інформаційну виставку «Сучасна пряма демократія», співавтором якої став і директор Центру проф. В.Л. Федоренко.Головне меню 2

Ви надсилаєте повідомлення про такий текст:
Просто натисніть кнопку "Надіслати повідомлення". Також Ви можете включити свій коментар у повідомлення.