15 жовтня 2018 року відсвяткував свій день народження директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Владислав Леонідовича Федоренко.
Шановний Владиславе Леонідовичу!
Прийміть наші найщиріші вітання з...
Довгоочікуване видання поповнило книжкові полиці

Вийшла друком Енциклопедія інтелектуальної власності / за ред. проф. П.П. Крайнєва. – К.: Старт-98, 2012. – 660 с.
Енциклопедія розрахована на тих, хто займається творчою діяльністю, цікавиться питаннями набуття, здійснення і захисту прав інтелектуальної власності. Це видання буде корисним для юристів, економістів, інженерів, стане в нагоді для суддів, працівників правоохоронних органів і судових експертів. Для підприємців і бізнесменів енциклопедія є провідником для успішного ведення бізнесу з точки зору можливостей використання інтелектуальної власності як ділового активу. Завдяки оригінальній побудові енциклопедії, вона може використовуватись і як навчальний посібник за спеціальністю «Інтелектуальна власність».
Інтелектуальна власність знаходиться на перетині кількох наук, а саме: юридичної, технічної, економічної, і безпосередньо відноситься до сфери літератури, мистецтва тощо, тобто стосується багатьох сфер знань, що набуло людство. Дане видання є зведенням основних відомостей у галузі інтелектуальної власності. Терміни й поняття, що містить енциклопедія, інколи виходять за межі галузі інтелектуальної власності. Їх знання необхідні для здійснення практичної діяльності й охоплюють авторське право і суміжні права, патентну й видавничу справу, ліцензійну, інноваційну та раціоналізаторську діяльність, конкурентне право, інформацію і документацію, інтелектуальну економіку, бухгалтерський облік і оподаткування нематеріальних активів, захист прав і т.д.
Ключові терміни розкрито значно ширше за звичайні визначення, що наповнює їх змістом практичних рекомендацій. Для створення енциклопедії використовувались вітчизняні та зарубіжні видання, міжнародні концепції й договори, національні закони, стандарти, інші нормативно-правові документи, а також власний досвід та напрацювання авторів-укладачів. Практика використання і трактування окремих термінів залишається дискусійною, їх визначення у енциклопедії зроблено на основі найбільш поширених уявлень.